• Gwiazdki w Bibliotece

30 października dzieci z grupy I GWIAZDKI odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną oddział dla Dzieci. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z nowym dla nich miejscem, dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas spotkania Gwiazdki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  W trakcie pobytu w bibliotece uczestniczyły w zajęciach KOLOROWA JESIEŃ, rozwiązywały zagadki związane z aktualną porą roku. Zajęcia przeplatane były zabawami ruchowymi i muzycznymi.

• Pasowanie GWIAZDEK

20 listopada to jeden z najważniejszych dni naszych najmłodszych milusińskich... Dzisiaj bowiem odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. "Gwiazdki" są już pełnoprawnymi członkami naszej "Jedyneczkowej" społeczności... Życzymy uśmiechów, radości, wesołej zabawy i nauki w edukacji przedszkolnej naszym "Gwiazdkom".

• Andrzejki

Maluszki poznały andrzejkowe tradycje, wróżby i ich znaczenie. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów, rzucania monetą do wody, przepowiadania przyszłości. Nasze pierwsze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszystkie GWIAZDKI były uśmiechnięte i zadowolone. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe upominki dla wszystkich dzieci.

• Mikołajki u Gwiazdek

Dzisiejszy dzień był niezwykle radosny i pełen wrażeń. Już od rana na dzieci czekało wiele atrakcji, Święty Mikołaj zaszczycił nas swoją obecnością przynosząc słodkie upominki. GWIAZDKI brały udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, podczas których najważniejsza była miła atmosfera i radość ze wspólnej zabawy. 3-latki pierwszy raz obchodziły to święto, dlatego ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych przedszkolaków. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia GWIAZDKI otrzymały prezenty, oraz medale ze Świętym Mikołajem.

• GWIAZDKI ubierają choinkę

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. Najmłodsza grupa w przedszkolu również ubrała w swojej sali choinkę. Na początku choinka wyglądała skromnie, ale GWIAZDKI zmieniły ją w piękne, kolorowe drzewko. Choinka 3-latków jest wyjątkowa, ponieważ dzieci zawieszały na niej ozdoby świąteczne przyniesione z domu. Dzieci podchodziły i ubierały choinkę z dużym przejęciem. Końcowy efekt wspólnej pracy jest oszałamiający. Przy tej okazji składamy wszystkim Gwiazdkom i ich Rodzicom życzenia

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia

oraz zdrowia, dużo pomyślności i wszelkiego dobra z okazji Nowego Roku 2019.