• SŁONKA pożegnały JEDYNECZKĘ

Słonka przygotowały program artystyczny dla rodziców.
    • Policjant to nasz przyjaciel

W poniedziałek, 6 listopada grupy „Słonka” i ‘Smerfy” gościły panią policjantkę z morąskiej komendy. Pani Dorota rozmawiała z dziećmi na temat zasad  ruchu drogowego a także zasad zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Dyskusja ze strony dzieci była bardzo ożywiona. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane i wykazały szerokie zainteresowanie tematem, zadając wiele pytań. Pani dzielnicowa zaangażowała się również w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytała bajkę pt. „Alladyn”, której dzieci słuchały wyjątkowo uważnie. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Patrycja wyrecytowała wiersz „ Ruch uliczny” a Julia z Ksawerym obdarowały gościa okolicznościową laurką i kwiatkiem. Dziękujemy pani Dorocie za poświęcony dzieciom czas.

• XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek

„Śpiewajmy Maleńkiemu"- to  konkurs organizowany już od  lat przez Morąski Dom Kultury. I- jak co roku- nasze przedszkolaki wzięły w nim udział. Reprezentacja grupy „Misie”, pod nazwą „Śnieżynki" zaśpiewały kolędę „Lulajże Jezuniu”. Grupa 6-latków „Słonka" przedstawiła pastorałkę w ludowej wersji pt. „Chojka”, za co otrzymały III miejsce w kategorii Przedszkola. Zaś „Smerfy”- zaprezentowały pastorałkę „W lichej stajni” i zdobyły II miejsce w werdykcie jury. Udział w konkursach muzycznych rozwija uzdolnienia i talenty z dziedziny umuzykalnienia, a kolędy i pastorałki to kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Gratulujemy wszystkim zdolnym wykonawcom z „Jedyneczki”, a w szczególności Rodzicom naszych małych artystów.

• Dzień Babci i Dziadka w grupie SŁONKA

Chociaż Dzień Babci i Dziadka przypadają 21 i 22 stycznia już wcześniej w grupie "Słonka" odbyła się uroczystość dla zaproszonych szanownych gości. Dzieci w wierszach, piosenkach złożyły swoim najbliższym życzenia.

• Zimowe zabawy w parku

Zima kazała długo na siebie czekać. Wykorzystaliśmy więc dzisiejszy dzień na maksa) na zabawy w zaśnieżonym parku. Był slalom między drzewami, lawirowanie w labiryncie; nie zabrakło śnieżnego puchu.  Trochę mało, ale radości wiele.