• BohaterON – włącz historię…

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im kartek. Do tej wyjątkowej akcji przyłączyły się również nasze przedszkolaki z grup „Zajączki” oraz „Żabki”. Szacunek do ojczyzny powinniśmy rozwijać u dzieci od najmłodszych lat i choć temat poważny i trudny, nie należy go unikać. W ramach akcji jedną z grup odwiedził Pan Przemysław Kowalczyk, który z ogromnym zaangażowaniem przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Asiunia” - J.Papuzińskiej, w którym opisane są wydarzenia z wojny z perspektywy pięcioletniej dziewczynki. Dzieci słuchały z ogromną uważnością, co dowodzi jak chłonne są wiedzy i jak ciekawe są przeszłości.

• Straż Pożarna

Przedszkolaki odwiedziły PSPJRG w naszym mieście. Bardzo wiele dowiedziały się o pracy strażaków zawodowych, zobaczyły pojazdy i ich wyposażenie. Dzięki życzliwości dowódcy – pana Piotra, dzieci poznały przeznaczenie pomieszczeń, z których korzystają podczas całodobowej służby. Udział Straży Pożarnej w programie „Czyste powietrze wokół nas” jest ważnym ogniwem w rozwijaniu świadomości zagrożeń i wdrażaniu przedszkolaków do dbania o bezpieczeństwo.

• Pan Policjant czyta dzieciom

„Szlakiem polskiej legendy" to cykl spotkań czytelniczych w grupie Zajączki. Do czytania zapraszamy rodziców w ramach akcji "Polska czyta w mundurze". „Legendę o Smoku wawelskim” przeczytał nam tata Tymka- Pan Tomek Jackiewicz, który jest policjantem. Takie przekazywanie literatury na długo zapadnie w pamięci dzieci, bo mogły poznać wygląd munduru policjanta z bliska, zapytać o jego pracę. Dziękujemy za przygotowanie Zajączkom upominków odblaskowych i słodkiego "co nieco". W tych trudnych dniach pracy pan policjant znalazł czas dla przedszkolaków i prosił, aby zwracały się do nich o pomoc w razie potrzeby.

• Kino

Bajkę o doktorze Doolitle podano w nowoczesny sposób z ekranem „greensceen”. Na wejściu szczęśliwcy wylosowali kolorowe bilety podróżne, dzięki którym uczestniczyli w inscenizacji bajki na zielonym ekranie – na scenie. Widownia widziała przeniesienie małych aktorów na ekran z animowanym tłem. Niesamowite efekty iluzorycznej podróży do Afryki udało się nam przekazać z namiastką.

• Strażak u Zajączków

ZAJĄCZKI gościły w Jedyneczce Strażaka i honorowego dawcę krwi, tatę Bartusia – pana Marcina. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pan Marcin przeczytał dzieciom legendę o Warsie i Sawie. Ale zanim to nastąpiło opowiedział Zajączkom o swojej pracy. Nasze spotkanie wiąże się z realizacją programu „Czyste powietrze wokół nas”. Tematyka bezpieczeństwa i zdrowia przedszkolaków włącza pracę służb ratowniczych do udziału we wdrażaniu zasad ochrony przeciwpożarowej.