ZAJĘCIA BADAWCZE - "KOLORY TĘCZY"

09.06.2021 20:41
      "KOTKI" wzięły udział w kreatywnych zajęciach badawczych 🌈"KOLORY TĘCZY"🌈 prowadzonych przez animatora Atomic Kids - Panią Małgorzatę Kadylak. Dzieci poznały barwy podstawowe i tworzyły z nich doświadczalnie kolory pochodne. Tworzyliśmy tęczę z barwników w probówce i z ręcznika papierowego pomalowanego flamastrami, malowaliśmy obrazy na mleku z wykorzystaniem farbek i płynu do mycia naczyń. Eksperymentowaliśmy z farbami, kwaskiem cytrynowym i sodą obserwując efekt "kolorowych wulkanów" i malując obrazki na podstawkach. To był kolorowy, inspirujący i bardzo radosny dzień pełen niezwykłych działań i doświadczeń🌞🌈🎈

"KOTKI" poznawały zasady symetrii.

08.06.2021 21:26
      Poznawaliśmy symetrię ciała, układaliśmy magnetyczne kształty wzdłuż osi symetrii, składaliśmy motyle z dwóch symetrycznych połówek. Tworzyliśmy także symetryczny układ papierowych kubeczków na polach kratkowanej tablicy. Dzieci wzięły udział w zabawie badawczej malując wzory na połowie szablonu motyla odkrywając symetryczne odwzorowanie plamek po złożeniu go na pół. Podsumowaniem naszych działań było stworzenie grupowej mandali, którą zgłosiliśmy do konkursu.

02.06.2021 14:33
      🎈DZIEŃ DZIECKA🎈 u "KOTKÓW" był pełen radości, kolorów i uśmiechu😊 bawiliśmy się chustą animacyjną i tworzyliśmy galerię świata dzieci. Każde dziecko zostało odznaczone specjalnym medalem🏅i otrzymało upominek 🎁 nie zabrakło zabawy z kolorowymi balonami🎈 i słodkiego poczęstunku. Uśmiech dzieci pięknie rozjaśniał ten dzień bo gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!

DZIEŃ MAMY I TATY U "KOTKÓW"

26.05.2021 16:37
      Kochani Rodzice! Dziś wielką wdzięczność czuję, I z serca Wam dziękuję, Za dane mi życie i wychowanie, Za Wasze o mnie staranie. Za trud, za pracę, za poświęcenie, Noce nieprzespane i Wasze zmęczenie. Za wszystko z serca dziękuję i serdecznie całuję!

WIOSNA NA WSI I NA ŁĄCE

19.05.2021 20:54
      "KOTKI" realizowały blok tematyczny "Wiosna na wsi i na łące". Dzieci poznały mieszkańców łaki, dowiedziały się jakie rośliny możemy na niej spotkać. Zabawa matematyczna "rabatki z kwiatami" była okazją do doskonalenia umiejętności liczenia i klasyfikowania, a wykonanie łąki odciskami palców maczanych w farbie przyniosło wiele radości. Przygotowaliśmy także wiosenną makietę łąki, która jest ozdobą naszej sali. Poznaliśmy również zwierzęta, jakie można spotkać na wsi. Wykonaliśmy barwne koguty z wykorzystaniem bibuły i piórek. Dzieci łączyły zwierzęta z ich młodymi oraz dopasowywały obrazki zwierząt do słyszanych odgłosów. Budowały także w zespołach domki i zagrody dla zwierząt hodowlanych z klocków w zespołach. Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy wykonując zadania w książce oraz oglądając filmy dydaktyczne "Zwierzęta na wsi" i "Wiosna na łące".