• Doświadczenia

20.06.2021 11:31
      Nasze Zajączki  uczestniczyły dzisiaj w ciekawych warsztatach z dziedziny chemii i fizyki. Zajęcia poprowadziła Pani Małgosia Kadylak- animatorka zabaw dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję do poszukiwania kwasów i zasad. Samodzielnie nabierały różne ciecze za pomocą pipety do pojemników, a następnie porównywały kolor z wzornikiem i określały czy jest to kwas czy zasada. Sprawdzały również jaki odczyn mają niektóre owoce i warzywa. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z kolorowymi wulkanami, do których potrzebna jest tylko wodą, barwnik, kwasek cytrynowy, trochę płynu do naczyń i na koniec soda. Przedszkolaki obiecały, że ten eksperyment powtórzą w domu wspólnie z Rodzicami. Miłej zabawy.

06.06.2021 13:56
      Dzień Dziecka u Zajączków na wesoło i sportowo!

Dzień Mamy i Taty

26.05.2021 19:44
      Nasze serca dla Mam i Tatusiów - Zajączki :)
    • "Zabawa w teatr"

28.03.2021 16:37
      Ostatni tydzień upłynął na zabawie w teatr. Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Rozwijają wyobraźnię dzieci, doskonalą mowę, zwiększają poczucie własnej wartości, są także okazją do wspaniałej zabawy dając dzieciom wiele radości. Przedszkolaki wykonały własne kukiełki do opowiadania "O smoku z kalosza". Przekonały się, że takie kukiełki można zrobić z "niczego". Wspaniale się bawiły wcielając w teatralne role.
    • "Muzyka jest wszędzie"

28.03.2021 16:29
      Ostatnio realizowaliśmy temat wiodący "Muzyka jest wszędzie".
      Poznaliśmy instrumenty muzyczne, te popularne i te mniej znane, nowe słowa związane z muzyką (np. batuta, gama itd.) Tworzyliśmy nowe instrumenty (np. ze słoików napełnionych wodą) i graliśmy na różnych instrumentach znane oraz własne kompozycje. Na urodzinach Dominiki zagraliśmy i zaśpiewaliśmy wspólnie 100 lat.
      Dużo radości sprawił nam udział w quizie "Jaka to melodia?" - odgadywaliśmy piosenki ze znanych bajek. Sprawdziliśmy - muzyka jest wszędzie!