• Młody piłkarz

Dzieci z grupy "Smerfy", "Żabki" i "Zajączki" wzięły udział w zajęciach sportowych szkółki piłkarskiej z Jonkowa "Młody Piłkarz". Przeróżne zabawy, typu; berek- cukierek, berek- banan, celowanie w trenera, "Ogień, wiatr, powódź", czy- "Głowa, kolana, stopy, brzuch, znacznik"- to tylko niektóre zabawy na refleks, koordynację wzrokowo- słuchowo- ruchową, zręczność i ogólną sprawność ruchową przygotowujące do profesjonalnej gry w piłkę nożną. Wiele z Dzieci na pewno zapisze się na zajęcia szkółki piłkarskiej pod okiem wykwalifikowanych trenerów."

• Wycieczka Żabek

Dzieci z grupy “Żabki” odwiedziły Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Nie trzeba wcale daleko jechać, by dobrze spędzić czas. Już wielką atrakcją były szaleństwa na placu zabaw, gdzie radość z zabawy udzielała się nie tylko dzieciom! Zachwyt wzbudziły Sala Doświadczania Świata oraz sala integracji sensorycznej, gdzie “Żabki” wielozmysłowo eksplorowały otoczenie. Na koniec dzieci odwiedziły zwierzątka w parku zwierząt w przemiłym towarzystwie Pani Eleonory Łapczyk, której ogromnie dziękujemy za serdeczność i gościnę! Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

• Święto NIEPODLEGŁOŚCI

Przedszkole „Jedyneczka” mieści się przy ulicy 11 Listopada, a obok, w bieżącym, jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości wybudowano rondo imienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Sytuacja ta  zaszczyca nas i zobowiązuje do wpajania naszym wychowankom postaw patriotycznych. Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości było celebrowane jeszcze bardziej spektakularnie. Bowiem to 100 lat naszej niepodległości . Uroczystość naszą zaszczycili dostojni goście: Pani Bronisława Czerwińska z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Pani Barbara Tolak- prezes morąskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, jak również wieloletni przyjaciel przedszkola, a także żołnierze XX Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej- szeregowa Agnieszka Karbowska oraz starszy szeregowy Artur Podański. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi Paniami w galowych strojach, przystrojeni w kokardy narodowe, kotyliony i szarfy w biało- czerwonych barwach w  wierszach i piosenkach wyraziły swój patriotyzm, przywiązanie do ziemi rodzinnej, symboli narodowych, Ojczyzny. Uroczystość przedszkolna podniosła rangę tejże ważnej rocznicy wśród społeczności naszego miasta. W „Jedyneczce”- zawsze i przez cały rok jest patriotycznie. Patriotyzm naszych dzieci przejawia się w związku z  najbliższym jego otoczeniem- rodziną, domem, środowiskiem lokalnym, osiedlem, miastem i krajem. Dziecko jest nieustannie włączane w nurt wydarzeń, w których uczestniczą jego najbliżsi. To razem z nimi przeżywają święta, celebrują tradycje. Dzięki temu budują w sobie świadomość przynależności narodowej. Możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nasze przedszkole jest placówką wierną dziedzictwu. A dzisiejsza uroczystość była namiastką lekcji historii najmłodszych obywateli naszego miasta.

• Wolna i Niepodległa

14.11.2018r. grupa ŻABKI gościła w przedszkolu swoich rodziców, dla których przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. „Wolna i Niepodległa”. Charakter spotkania był bardzo podniosły. Wspólnie odśpiewano hymn Polski, następnie dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy jesteśmy dumni z naszych małych patriotów.

• Żabki w Cafe&Bistro

Owoce i warzywa są podstawą w codziennej diecie każdego z nas. Zachęcają kolorowym wyglądem, aromatem i przede wszystkim smakiem! Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Mudry dzieci z grupy “Żabki” mogły eksperymentować i poznawać nowe smaki w postaci świeżo wyciskanych soków. Jabłko z marchewką ku zdziwieniu niektórych dzieci smakowało o wiele lepiej niż marchewka w zupie! A sok z pomarańczy i szpinaku znikał z kubeczków szybciej niż cukierki urodzinowe Dzieci dowiedziały się jakie witaminy mają różne owoce i jaką rolę odgrywają one w naszym organizmie. Ale to nie wszystko! Wielką atrakcją były kręte schody, które prowadziły na poszczególne piętra wieży! Dzieci były zafascynowane i miały mnóstwo pytań, na które z dużym zamiłowaniem odpowiadała Pani Magda. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, a tym którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić tego wyjątkowego miejsca serdecznie polecamy!