• Bezpieczeństwo - ważna sprawa

Jak na prawdziwego przedszkolaka przystało należy zaznajomić się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. W tym tygodniu „Żabki” uczą się o bezpieczeństwie. W pochmurny wtorkowy poranek dzieci na zajęciach plastycznych miały trudne zadanie do wykonania. Nasi milusińscy przygotowały makietę przedstawiającą skrzyżowanie. Praca sprawiała dzieciom ogromną radość a efekty były zadziwiające.

• Wycieczka do Olsztyna

W październiku grupy Żabki i Zajączki wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Celem wycieczki było zwiedzanie Olsztyńskiego Muzeum Przyrody , w którym dzieci na zajęciach z prezentacją multimedialną słuchały ciekawostek o życiu zwierząt i ptaków leśnych. Obejrzały  również naturalne okazy zwierząt , które wyglądają jak żywe. W drugiej części wycieczki był seans pod kopułą Olsztyńskiego  Planetarium, gdzie z kolei przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o kosmosi. Choć wycieczka trwała długo, dostarczyła Dzieciom wielu wrażeń, były zachwycone prezentowanymi atrakcjami.

• W cichej stajeneczce

Już niejednokrotnie nasze przedszkole udowodniło swoje przywiązanie do tradycji. Tym razem grupa „Żabki” przygotowała przedstawienie jasełkowe „W cichej stajeneczce”. Mali aktorzy wcielili się w biblijne role Maryi, Józefa, aniołków, a także pastuszków i monarchów, stanęli na wysokości zadania i stworzyli przedświąteczną atmosferę melancholii i wzruszenia. Melodie kolęd i pastorałek spowodowały, że niejedna łezka zakręciła się w oku, nie tylko Pań, ale i Dzieci. A taniec Aniołków podniósł rangę przedszkolnego przedstawienia.

Dziękujemy „Żabkom” za piękne przedstawienie i świąteczne życzenia.

• Jasełka dla Babci i Dziadka

Święto swoich ukochanych babć i dziadków uczciły również dzieci z grupy Żabki. Przedszkolaki  zaprezentowały inscenizację Jasełek. Nie zabrakło też okolicznościowych piosenek i wierszyków dla szanownych gości. Na koniec dzieci wręczyły upominki i gościły się że swoimi bliskim przy słodkim poczęstunku. Dzień Babci i Dziadka to jedna z najmilszych uroczystości w przedszkolu.

• Spotkanie z Panem Zbyszkiem

W przedszkolu dzieci poznają różne zawody. We wtorek 20 lutego „Żabki” odwiedził pan Zbyszek, który opowiedział o pracy stolarza. Dzieci zapoznały się z ciężką a jakże przyjemną pracą stolarską i miały okazję nie tylko zobaczyć, ale i wypróbować jak działają niektóre narzędzia, m.in. poziomica, za pomocą której sprawdzały pion i poziom, wkrętarka, którą z niewielką pomocą wkręcały wkręty. Chłopcy byli pod wrażeniem, ale nawet nasze dziewczynki spróbowały własnoręcznie wypróbować różnych narzędzi, co sprawiało ogromną radość.