• Policjant to nasz przyjaciel

W poniedziałek, 6 listopada grupy „Słonka” i ‘Smerfy” gościły panią policjantkę z morąskiej komendy. Pani Dorota rozmawiała z dziećmi na temat zasad  ruchu drogowego a także zasad zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Dyskusja ze strony dzieci była bardzo ożywiona. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane i wykazały szerokie zainteresowanie tematem, zadając wiele pytań. Pani dzielnicowa zaangażowała się również w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytała bajkę pt. „Alladyn”, której dzieci słuchały wyjątkowo uważnie. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Patrycja wyrecytowała wiersz „ Ruch uliczny” a Julia z Ksawerym obdarowały gościa okolicznościową laurką i kwiatkiem. Dziękujemy pani Dorocie za poświęcony dzieciom czas.

• Smerfy odwiedziły szkołę

Tradycją naszego przedszkola jest współpraca ze szkołą. Starszaki odbyły wycieczkę do klasy I Szkoły podstawowej Nr 4 w Morągu, z którą już od lat utrzymujemy bliskie i ciepłe kontakty. Przedszkolaki zorientowały się w rzeczywistości szkolnej- usłyszały dzwonek, zrozumiały pojęcie "lekcja", "przerwa"... Spotkanie było tym bardziej miłe, że spotkaliśmy w tejże klasie absolwentów naszej grupy z ubiegłego roku.:) Pośpiewaliśmy, odwiedziliśmy nową salę komputerową, wymieniliśmy się upominkami i umówiliśmy się na następne spotkanie... Dziękujemy Pani Mirze za spotkanie.

• XX Festiwal Piosenki Czerwonokrzyskiej „Morąg 2017”

W piątek 24 listopada z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa nasze przedszkole brało udział w jubileuszowym, bo już XX Festiwalu Piosenki Czerwonokrzyskiej „Morąg 2017". W kategorii solista- Maja zajęła I miejsce, w duetach- Tosia i Nadia- II miejsce, zaś grupa Smerfy w kategorii zespoły- również I miejsce. Uwieńczeniem występów naszych przedszkolaków były dyplomy, upominki oraz puchar. Gratulujemy naszym zdolnym laureatom.

• XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek

„Śpiewajmy Maleńkiemu"- to  konkurs organizowany już od  lat przez Morąski Dom Kultury. I- jak co roku- nasze przedszkolaki wzięły w nim udział. Reprezentacja grupy „Misie”, pod nazwą „Śnieżynki" zaśpiewały kolędę „Lulajże Jezuniu”. Grupa 6-latków „Słonka" przedstawiła pastorałkę w ludowej wersji pt. „Chojka”, za co otrzymały III miejsce w kategorii Przedszkola. Zaś „Smerfy”- zaprezentowały pastorałkę „W lichej stajni” i zdobyły II miejsce w werdykcie jury. Udział w konkursach muzycznych rozwija uzdolnienia i talenty z dziedziny umuzykalnienia, a kolędy i pastorałki to kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Gratulujemy wszystkim zdolnym wykonawcom z „Jedyneczki”, a w szczególności Rodzicom naszych małych artystów.

• Mali floryści

W czwartek dzieci z grupy Smerfy gościły  Panie: Ilonkę i Gosię, które przyniosły prawdziwą „skrzynię skarbów”. Były tam pianki, druciki, wstążeczki, patyczki, sztuczne kwiatki oraz mech. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca florysty i same mogły się wczuć w rolę kreatorów bukietów. Pod czujnym okiem Pań prowadzących zajęcia przedszkolaki wykonały drzewka szczęścia, które staną się upominkami dla Babć i Dziadków zaproszonych na uroczystość w przedszkolu. Zajęcia te okazały się atrakcją dla dzieci. Miały one okazję do wyzwalania swojej ekspresji artystycznej, wykazania się pomysłowością i wyobraźnią. Tym bardziej, że samodzielnie mogły przygotować upominek dla swoich najbliższych. To był bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie oraz Pani Małgosi za poświęcony dzieciom czas.