• Owocowe przekąski GWIAZDEK

GWIAZDKI uczestniczyły dziś w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki i koktajle. By stać się małymi kucharzami dzieci założyły fartuszki. 4-latki zajęcia rozpoczęły od umycia rąk i poznania zasad przygotowania witaminowych smakołyków. Później umyły owoce, a po obraniu zabrały się do ich krojenia. Następnie nakładały pokrojone owoce na wykałaczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie! Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowały własnoręcznie wykonane przekąski. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

• 30 września u GWIAZDEK

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Gwiazdki ten wyjątkowy dzień spędziły na wspólnej zabawie. Chłopcy mieli kilka zadań do wykonania, ale oczywiście mogli liczyć na pomoc i wsparcie swoich koleżanek. 4-latki musiały m.in. dobrać w pary krawaty różniące się kolorami i wzorami; odnaleźć koleżankę, która miała drugą połowę ich obrazka oraz dopasować do ilustracji obrazek z elementem danej ilustracji. Podczas zabaw towarzyszyła Gwiazdkom muzyka oraz dobry humor. Na koniec z okazji Dnia Chłopaka nasi „mali panowie” otrzymali od dziewczynek upominki oraz dyplomy.

• Narodowe Święto Niepodległości

Co to jest niepodległość?- wiedzą nasze przedszkolaki. Żabki wyśpiewały to dziś w piosence. W przeddzień Święta Niepodległości, jak co roku, odbyła się dziś uroczystość w naszym przedszkolu. Położenie przedszkola na ulicy 11 Listopada i w bliskim sąsiedztwie Ronda im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę obliguje nas do celebrowania tego jakże ważnego święta. Wszystkie grupy przygotowały wierszyki i piosenki, które złożyły się na patriotyczny program artystyczny. Klimat uroczystości wprowadził dorosłych w refleksyjny nastrój, co udzieliło się dzieciom. Kultywowanie świąt patriotycznych ma na celu wyrabiać w młodym pokoleniu patriotyczne postawy szacunku do symboli narodowych i umiłowania ojczyzny.