• Jesienne zajęcia w bibliotece

We wtorek 31 października dzieci z grupy „Motylki” po raz pierwszy wybrały się na spacer poza teren przedszkola. Maluszki odwiedziły Morąską Bibliotekę Miejską, w której miały możliwość wysłuchać wierszy o tematyce jesiennej oraz porozmawiać o oznakach obecnej pory roku. Nagrodą za piękne słuchanie było obejrzenie bajki „Miś Uszatek”, a także możliwość swobodnej zabawy.

• Zdrowe odżywianie u MOTYLKÓW

Dzieci z grupy "Motylki" wspólnie z rodzicami przygotowały jesienny, zdrowy posiłek. Była to sałatka owocowa. Zajęcie to było jedną z form aktywnego spędzania czasu rodziców ze swoimi dziećmi. Podczas wizyty niespodziewanego gościa- Pani Marchewki, w którą wcieliła się wychowawczyni grupy, przedszkolaki przypomniały nazwy i kolory różnych owoców. Wesoło się również bawiły przy taktach piosenki "Owocowe przysmaki". Po zabawie dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do pracy pod czujnym okiem Pani Marchewki. Na zakończenie była wspólna degustacja zdrowego posiłku. Dziękujemy Rodzicom za poświęcenie czasu swoim pociechom w przedszkolu.

• Pasowanie Motylków

Najmłodsza grupa w naszym przedszkolu to "Motylki". Podobnie jak wcześniej "Misie" zostały pasowane na Przedszkolaka "Jedyneczki" przez Panią Dyrektor w obecności najbliższych. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych zostały obdarowane brawami oraz okolicznościowymi dyplomami.

• Rodzinne święto u Motylków

„Motylki”- to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu. Mają one już za sobą pierwszą rodzinną uroczystość- „Pasowanie na przedszkolaka”, ale uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” to nieporównywalne doświadczenie dla Maluchów. W takim dniu goszczą One bowiem swoich ukochanych bliskich-  Babcie i Dziadków, dla których na pewno jest to również niesamowite przeżycie. W wierszach i piosenkach Maluchy wyraziły swoją obopólną miłość, czułość i przywiązanie.

Tego typu imprezy zacieśniają więzi emocjonalne z najbliższymi oraz integrują środowisko przedszkolne i rodzinne. 100 lat dla Babć i Dziadków.

• Zuzia- absolwentka z wizytą u „Motylków”

Po feriach zimowych w grupie dzieci 3- letnich odbyło się ciekawe zajęcie „ Poczytaj nam Zuziu” zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji  „Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniu wzięły również udział przedszkolaki z grupy „Żabki”. Gościem, który tym razem nam czytał była Zuzia, absolwentka naszego przedszkola, która jest już uczennicą I klasy Szkoły Podstawowej nr 4. Dziewczynka pokazała maluchom zawartość swojego tornistra. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki i zeszyty a także przybory. Z niecierpliwością maluszki i średniaki czekały na chwilę, kiedy Zuzia zacznie im czytać. Jej ulubioną książką okazaly się Wiersze Jana Brzechwy. Spotkanie było też okazją do rozwiązywania zagadek i przypomnienia sobie tytułów najpopularniejszych bajek dla dzieci, takich jak na przykład „ Pinokio”, „ Królewna Śnieżka’, „ Kot w butach” czy też „ Czerwony Kapturek”. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Zuzi i wręczyły drobny upominek.