• Zajęcia programowe

• Program

Podczas zajęć realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego, która wskazuje cel wychowania przedszkolnego, zadania profilaktyczno-wychowawcze przedszkola oraz efekty realizacji zadań w postaci celów osiąganych przez dzieci na zakończenie wychowania przedszkolnego.

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania - uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie  własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W efekcie takiego wsparcia dziecko osiąga dojrzałość do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji.

Zajęcia dodatkowe

Dzieci w naszym przedszkolu wzbogacają umiejętności i wiedzę nie tylko podczas zajęć obowiązkowych, ale także istnieje możliwość skorzystania z zajęć dodatkowych dla chętnych:

• zajęcia rewalidacyjne,
            • zajęcia rytmiczno-taneczne,
            • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
            • zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne,
            • terapia logopedyczna,
            • religia.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Zwracamy uwagę na organizowanie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu podczas pobytu dzieci w przedszkolu. W zabawach ruchowych dzieci hartują swój charakter, podejmując aktywność fizyczna wzmacniają mięśnie, nabywają sprawności, doskonalą ruchy. Zabawy na świeżym powietrzu to również doskonały sposób, by dać upust negatywnym uczuciom, rozładować nagromadzone emocje. “Jedyneczka” przez cały rok prowadzi różnego rodzaju zajęcia w ogrodzie przedszkolnym przylegającym bezpośrednio do budynku, w parku, lesie czy na łące.

Wydarzenia cykliczne, bale, uroczystości

Program przewiduje również organizację imprez okolicznościowych dla przedszkolaków i rodziców z okazji Mikołajek, Jasełek, karnawałowych szaleństw, Dnia Dziecka, Dnia Mamy, Taty, Dziadków oraz wiele innych.

Poza prezentowaniem własnych umiejętności dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują na cyklicznie zapraszane do przedszkola teatrzyki, zespoły muzyczne, specjalnych gości, opowiadających o wykonywanych przez nich zawodach i pokazujących często jak dana profesja wygląda w praktyce.

Zapraszamy do poniższej prezentacji

PODSTAWA_PROGRAMOWA_WYCHOWANIA.ppt